Něco málo na úvod

5. května 2017 v 11:59 | Tarlla |  Ostatní
Zdravím všechny.
Ráda bych Vás přivítala na svém blogu převážně o vaření.

V dnešní době existují tisíce webových stránek s recepty, ale ne všechny tyto stránky jsou "spolehlivé". Mně osobně se často stane, že narazím na stránku, kde jsou pod recepty miliony komentářů, které rozhodně neověřují, zda jsou v receptu správné poměry, jestli stojí za vyzkoušení apod. Člověka, který třeba nemá mnoho zkušeností, to může zmást.

Z tohoto důvodu jsem se rozhodla založit blog, kde budou zveřejňovány mnou vyzkoušené recepty, u kterých nebude potřeba bát se, zda výsledek bude takový, jaký by měl být. Sama jsem "držka rozmlsaná", která si tu papulu neošidí a ráda zkouší nové věci, takže tady najdete od staré poctivé klasiky, po netradiční recepty apod.

Na závěr bych ráda podotkla, že nejsem žádná profesionální kuchařka, ale člověk, kterého vaření a pečení baví a občas si doma zkusí i nějaký ten nový recept. Takže pokud Vás někoho napadne mi vyčítat například to, že používám masox, budiž. Nebudu Vám vymlouvat, že je to umělé dochucovadlo, ale já jsem na něj zvyklá a nevadí mi. Přijde mi jako mnohem menší zlo než například tzv. "polévkové koření"

Snad některým z Vás tento blog pomůže, ať už v začátcích vaření, či při zdokonalování sama sebe.

Vaše Tarlla Mrkající
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Flag Counter